1.12.2012- První prosincovou sobotu se na náměstí Přemysla Otakara II. uskutečnil VÁNOČNÍ KUJEBÁCKÝ JARMARK s rozsvícením vánočního stromku.

Kromě vánočního zboží návštěvníci jarmarku měli možnost ochutnat mimořádný kujebácký svařáček a zabijačkové speciality. Po celý den byl zajištěn bohatý kulturní program, v rámci kterého předvedly svá vystoupení děti z vysokomýtských škol a Bereniky. Dále vystoupila kapela Parkoviště pro velbloudy, taneční skupina T-komplex a studenti Gymnázia představili svou dramatizaci povídky od Zdeňka Svěráka. Vystoupil také Karosáček a náš pěvecký sbor OTAKAR. Jako vždy jsme zazpívali své pásmo a pak s dětmi z KAROSÁČKU společnou závěrečnou píseň. Pro letošní rok jsme nacvičily cyklus koled VYŠLA HVĚZDA JASNÁ s úpravou od J.Templa. Byly to svižné koledy doprovázené nástrojema. Celý jarmark byl zakončen slavnostním rozsvícením vánočního stromu.

V sobotu 20. 10. v 18.00 se v chrámu sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě uskuteční  BENEFIČNÍ KONCERT PRO NADACI DOBRÝ ANDĚL. Účinkovali: operní pěvkyně Hana Medková, pěvecký sbor Otakar, studenti pěveckého oddělení pardubické Konzervatoře, skupina Diamantes. Hosté večera: Duo La Bonne Musique. Koncertem provedou Jaroslava Jeníková a Pavel Bouška. Celý výtěžek z koncertu putuje na pomoc rodinám s dětmi v boji s rakovinou.

Sbor OTAKAR po svém hudebním pásmu zazpíval závěrečnou společnou píseň s výborným mladým zpěvákem panem Nekorou - HAPPY DAY. Byl to úžasný zážitek, zpíval celý kostel včetně dětí. Tato finálová píseň zazněla dokonce dvakrát a dostalo se nám při ní velkého „standing ovation".

Pro nadaci Dobrý anděl se  podařilo vybrat 21.000,- Kč. Tyto korunky poputují do rodin, kde děti nebo jejich rodiče trpí těžkou nemocí. Více na www.dobryandel.cz

 

8.9.2012 - Město Vysoké Mýto slavilo  tomto roce 750 let od svého založení českým králem Přemyslem Otakarem II. 

Do oslav se zapojila většina vysokomýtských organizací, spolků a klubů. Ve dnech 7. až 9. září pořádalo město Vysoké Mýto třídenní městské slavnosti na náměstí Přemysla Otakara II. a v Amfiteátru M-klubu.  V sobotu 8. září proběhl na náměstí bohatý kulturní program. Dopolední část byla koncipována jako hudební setkání tří partnerských měst - německého Korbachu, polských Pyrzyc a Vysokého Mýta.

 

22.6.2012 - Evropský svátek hudby- náměstí Přemysla II. Vysoké Mýto. Započata spolupráce s místním bubenickým seskupením GRI-GRI

                  

Evropský svátek hudby 2012

3.5.2012-koncert-duchovní zpívaná skladba „Lobgesang“ – symfonie č.2 B dur od sklad. F.M.Bartholdy- se Symfonickým orchestrem Litomyšl v kostele sv.Vavřince ve Vysokém Mýtě

 

OTAKAR-Symfonie č.2 Bdur-"Lobgesang"